Kto powiedział, że wszystkie ścieżki muszą prowadzić bezpośrednio do celu? W naszym własnym ogrodzie z pewnością ta zasada nie musi być obowiązująca. Kręte ogrodowe alejki doprowadzą nas zawsze tam gdzie trzeba, ale bardziej atrakcyjnym szlakiem
Jeśli mamy dosyć współczesnej kanciastej architektury, pozbądźmy się ostrych elementówz naszej prywatnej strefy dobrego samopoczucia i postawmy w ogrodzie na zaokrąglone kształty i harmonijne łuki.
Pozytywnie zakręcone ścieżki
Kręte ścieżki ogrodowe wytyczają szlaki, którymi będą poruszać się domownicy przez wiele lat. Drobne kostki brukowe w kształcie trapezu, pozwalają formować fantazyjne łuki, zakręty i okręgi. Stanowią oryginalną ozdobę ogrodu. Podkreślając zalety architektoniczne domu i tworząc klimatyczne zakamarki. Kształtne dróżki, dobrane kolorystycznie do elewacji budynku, dachówki lub innego dominującego elementu w otoczeniu, będą zdobić uśpiony ogród nawet zimą.
Romantyczne alejki, zgodnie ze swoją „pokrętną” naturą, okrężną drogą poprowadzą nas do miejsc, w których dzieją się rzeczy zawsze warte uwagi. Pierwszy przystanek to wpisane
w granitowy okrąg drzewo, które pragnie przyciągnąć naszą uwagę świeżo wypuszczonymi listkami. Kolejny zakręt, szybki rzut okiem na nienaganny żywopłot i już prawie jesteśmy na miejscu. Ścieżka kończy się okrągłym wybrukowanym patio, gdzie przy stole czeka już na nas rodzina.
Przyjemne krągłości
Wybrukowany plac w kształcie koła z powodzeniem może zastąpić przydomowy taras, tworząc swego rodzaju niezależne centrum ogrodu. Na powierzchni, pokrytej tą samą co alejki kostką, znajdzie się miejsce na duży stół i krzesła, a także na przenośny grill. W naturalny sposób, utwardzony fragment ogrodu staje się rozrywkowym ośrodkiem posesji – letnim salonem.
Wykorzystane przy aranżacji różne odcienie kostki brukowej tworzą niepowtarzalny wzór podkreślający zarówno detale architektoniczne budynku, jak i uwypuklającą urodę
i przemyślany układ otaczającej patio roślinności. Dominujący jasnoszary i uzupełniający go ciemniejszy odcień bruku nawiązują do kolorystyki elewacji domu oraz komponują się z korą brzozy rosnącej parę metrów dalej. W ten sposób stworzony został balans między naturą
a dziełem człowieka.
Ciekawym pomysłem aranżacyjnym dla odważniejszych jest połączenie dwóch różnych faktur i wielkości materiału, np. mniejszej odwzorowującej granit kostki Piccola z dużymi jasnymi płytami o fakturze inspirowanej wapienną skałą (Venetia).
Piękny i zadbany ogród jest niczym odbicie lepszego „ja” właściciela, którego gust, upodobania i marzenia znajdują ujście w ogrodowej przestrzeni. Tutaj chcemy spędzać nasz wolny czas i dzielić się jego urodą z naszymi przyjaciółmi i rodziną. Na okrągło.
Link do strony artykułu: https://blog.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/na-okraglo-w-ogrodzie